„Kreativno mentorstvo” afirmiše mentorstvo kao alat ličnog i profesionalnog razvoja, jača kapacitete sektora kulture i pruža podršku perspektivnim profesionalcima zainteresovanim za usavršavanje, umrežavanje i razmenu znanja i iskustva. Želimo da izgradimo, okupimo i podržimo zajednicu motivisanih i društveno odgovornih pojedinaca koja će doprineti razvoju društva zasnovanom na kreativnosti, kulturi, znanju i međusobnoj saradnji.






+381643901877
info@kreativnomentorstvo.com
+381643901877
info@kreativnomentorstvo.com

KONAČNI REZULTATI KONKURSA PROGRAMA „KREATIVNO MENTORSTVO”

Nakon uzbudljivih i više nego interesantnih intervjua na kojima smo imali zadovoljstvo da upoznamo svih 46 kandidata prošlih u uži izbor konkursa za IV generaciju programa „Kreativno mentorstvo” u konačnom izboru našli su se kandidati iz 10 gradova u Srbiji i iz različitih oblasti kulture, kreativnih industrija i medija: kulturno nasleđe, klasična muzika, film, pozorište, savremena vizuelna umetnost, arhitektura, bibliotekarstvo, gejming, nove tehnologije u kulturi, muzejska pedagogija, televizija, radio i drugo. Posebno nam je drago što imamo baš ove učesnike IV ciklusa programa jer je njihov potencijal da doprinesu razvoju kulturne, umetničke i medijske scene u Srbiji, kao i svojim lokalnim zajednicama i društvu u celini izuzetan. Program „Kreativnog mentorstva” sada se nastavlja odabirom mentora i pripremnim treningom postavljanja ciljeva za odabrane učesnike.

Komisiju su ove godine činili: Irena Ristić, psiholog i profesorka Fakulteta dramskih umetnosti; Ivana Jovanović Arsić, predsednica udruženja „Kulturis“, Katarina Živanović, koordinatorka za međunarodnu saradnju Muzeja Jugoslavije, Nikola Andonov, arhitekta MADA studija, Lazara Marinković, novinarka i fotografkinja, Tamara Zidar, blogerka i preduzetnica, Irina Ljubić, izvršna direktorka Fondacije “Jelena Šantić” – iz redova alumnista i mentora našeg programa, i tim „Kreativnog mentorstva”: Dragana Jevtić, Višnja Kisić, Tatjana Nikolić, Daša Spasojević, Bojana Ljubišić i Ljiljana Korica.

Zahvaljujemo se svim učesnicima na prijavama i svima koji su nas podržali u širenju informacije o konkursu i našem programu,  a posebno se i ove godine zahvaljujemo pokroviteljima i partnerima projekta bez kojih ne bismo bili u mogućnosti da ovaj program realizujemo.

Lista konačnih učesnika programa:

  1. Aneta Goranović, producentkinja “Reflektor” teatra
  2. Anđelka Matijević, osnivačica i PR Dana urbane kulture u Čačku
  3. Bojana Bačić, novinarka dnevnog lista “Danas”
  4. Bojana Lukić, slikarka i autorka dečjih radionica u oblasti vizuelne kulture
  5. Biljana Branković, arhitekta i osnivač brenda Archiplay
  6. Danilo Grbović, osnivač FilterApp
  7. Dragana Aleksić, programska analitičarka TV Prva
  8. Dunja Pešut, profesorka srpskog jezika i književnosti u Bačkoj Topoli
  9. Dušan Kalejski, dramski pedagog u CEKOM-u u Zrenjaninu
  10. Ivana Todorović, filmska rediteljka i producentkinja
  11. Irina Dukić, novinarka i PR u kulturi
  12. Jovana Ljubić, koordinator “Dana japanske kulture” u Nišu, sekretar udruženja “Taka”
  13. Katarina Maksimov, arhitekta – konzervator u Zavodu za zaštitu spomenika kulture u Novom Sadu
  14. Ljubica Slavkovic, arhitekta i koordinator projekata u Centru za kulturnu dekontaminaciju
  15. Lidija Ham – Milovanović, saradnik za odnose sa javnošću Narodnog muzeja u Beogradu
  16. Maja Bosnić, kompozitorka i umetnička direktorka udruženja “Zabuna”
  17. Maša Seničić, dramaturg i jedna od osnivača udruženja “Filmkultura”
  18. Milan Marković, kustos – pedagog u Muzeju u Smederevu
  19. Milanka Lana Nikolić, novinarka Radio Beograda 202
  20. Milica Crkvenjakov, dizajnerka video igara u Novom Sadu
  21. Nela Tonković, direktorka Savremene galerije u Subotici
  22. Oleg Misirača, organizator kulturnih dešavanja iz Pančeva
  23. Stefan Sretić, pijanista, kompozitor i profesor klavira iz Niša
  24. Vesna Ivanović, školska bibliotekarka u selu Mačkat kod Čajetine
  25. Vladimir Milić, organizator nastave i kulturnih aktivnosti u Centru za obrazovanje i kulturu “Božidarac”